Co to jest dzianina wiskozowa i jakie ma właściwości

O właściwościach materiałów, z których szyjesz ubrania zawsze warto rozmawiać ze swoimi klientami. Uważam też, że trzeba je umieszczać w opisach ofert w sklepach internetowych. Przeciętny klient mało wie o właściwościach tkanin i dzianin i na co zwracać uwagę przy zakupie ubrań. Klientów warto edukować, bo dobrze poinformowany klient zauważy wysoką jakość Twoich produktów i chętniej wyda na nie pieniądze. Dodatkowo, przekazanie takich informacji jest świetnym początkiem rozmowy z klientem.

Dzianiny wiskozowe od 71 Prints

Wiskoza jest materiałem półsyntetycznym. Jej włókna pochodzą z celulozy, która jest poddawana odpowiedniej obróbce chemicznej. Celuloza z kolei może mieć różne pochodzenie: z drzew iglastych, soi, trzciny cukrowej lub bambusu (tak tak, tkaniny bambusowe, tak ostatnio popularne w produktach dla dzieci, to też wiskoza). Z tych włókiem powstają tkaniny i dzianiny, które mogą przypominać w dotyku jedwab lub bawełnę. Myślę, że te bawełnopodobne spotykamy częściej.

Innymi słowy, włókna w wiskozie są pochodzenia naturalnego, stąd ma ona bardzo fajną cechę: w lecie chłodzi, a w chłodniejsze dni ogrzewa. Stąd jest świetną opcją na wiosnę, jesień i lato. 

Ubrania uszyte z wiskozy są bardzo łatwe w pielęgnacji. Bez problemu można je prać w pralce, najlepiej w 30 stopniach. Według mnie dobrej jakości wiskoza dużo wolniej się zużywa przy regularnym praniu i noszeniu, niż dzianiny bawełniane dostępne na naszym rynku. Jest też bardziej odporna na zagniecenia. 

Masz jakieś fajne obserwacje o ubraniach z wiskozy? Podziel się nimi w komentarzu.

Jeśli podoba Ci się ten post, to będzie mi bardzo miło, jeśli go udostępnisz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.